środa, 23 listopada 2011

Radość nowych wzorów


Kolejny trudny wzór opanowany. Ten pochłonął mnie na tyle, że powstał w jeden dzień. Nawet na dobrej rozpisce tej krajki wydawał mi się samobójem. Potrzeba zrobienia go na zamówienie była jednak wystarczająca żeby spróbować rozszyfrować o co tutaj chodzi i... okazał się bardzo przystępny. Jest prostszy od ram's horna ponieważ nitki nie skręcają się tak mocno i nie trzeba co 10 cm się odwiązywać żeby wszystko rozplątać. Wykonanie go łącznie z nałożeniem nitek na tabliczki zajęło około 6 godzin wliczając w to małe przerwy na rozprostowanie kości i kawę. Mam nadzieję, że będzie cieszył oko nowego właściciela ;-)

W lipcu stałam się kolejną szczęśliwą posiadaczką krosien od Kromskiego, jednak czas nie pozwala mi na założenie osnowy (omijając fakt że się boję to zrobić ;P). Zrobiłam na nich za to kilka krajek tabliczkowych więc szczerze mogę polecić jako ramę! Na pewno pojawi się tu moja recenzja tego pięknego wynalazku, tylko muszę się w końcu zabrać za siebie.

Dodatkowo - po reaktywacji mojego facebooka, wstawiam w galerii większość moich prac więc serdecznie zapraszam do przeglądania ;-)

6 komentarzy:

 1. Uwielbiam takie wzory, bo działają na wyobraźnię. Aż mam ochotę odgapić... niee... muszę się powstrzymać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten wzór jest dostępny w internecie, jak się dobrze poszuka cuda można znaleźć ;) nie mam do niego praw autorskich i jak masz ochotę to z chęcią zobaczę Twoje efekty prac :)! Zresztą podobne wzory były znajdowane na wielu stanowiskach a to jest chyba luźna interpretacja tego (gdzieś widziałam podobny wzór ale już nie pamiętam gdzie...)

  Pozdrawiam, Olga ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Piszesz, że dostępny w Internecie, a mnie się ciągle nie udaje znaleźć :(. A taki cudowny wzór! Post z trochę dawna, ale byłabym taka szczęśliwa jeśli byś miała jeszcze wzór tkania i w ogóle jeśli chciałabyś udostępnić! Co prawda jeszcze może nie jestem na tyle dobra, ale chyba oszaleję jeśli takiej nie zrobię :D.

   Usuń
 3. Od kiedy natknęłam się na twojego bloga zachwycam się tym wzorem :)
  Sam w sobie jest bardzo ciekawy, a Twoje zestawienie kolorów dodaje mu uroku.
  Powoli 'dorastam' do tego aby samej się za niego wziąć :)

  Pozdrawiam,

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zestaw kolorów wybrany był przez osobę zamawiającą, sama chyba bym się nie zdecydowała na pomarańcz i bordo ;-). Powodzenia w tworzeniu tego wzoru, pochwal się jak Ci wyjdzie!

   Pozdrawiam

   Usuń